חייק יצחק על חייק במות

ראיון מיוחד עם חייק יצחק, מייסד ובעלי "חייק במות", אשר מספר על דרכה הארוכה של החברה בשוק אירועי הענק בארץ והאתגרים העומדים בפניה כיום

חייק במות נוסדה לפני עשרות שנים ומאז צברה את הניסיון הרב ביותר בתחום הבמות, התערוכות, התפאורות, המחסומים, השילוט, הטקסים והלוגיסטיקה לאירועים. בין האירועים הגדולים שבהפקתם השתתפה החברה: כינוסי המכבייה והפועל, אירועי יובל ו-60 לישראל, ביקורי האפיפיור בארץ, פסטיבלים המוניים, פסטיגלים, תערוכות ענק , מופעי פארקים ועדלאידות המוניות ויצירתיות. 

מפעלי החברה ממוקמים באיזור התעשייה החדש ביהוד, על צומת הדרכים בלב הארץ, המעניק נגישות מהירה לכל אירוע וצוות החברה המקצועי הינו על טהרת עובדי החברה הישראלית בוגרי יחידות קרביות, מה שמעניק לחברה מעמד בטחוני מסווג ונגישות לכל אתר בטחוני וציבורי במדינה.

כדי לשמוע עוד על פעילותה של החברה דיברנו עם  חייק יצחק - לא רק מייסד החברה ובעליה אלא גם במקצועו מעצב ותפאורן מטובי התפאורנים בארץ:

מה השינויים שחלו בחייק במות לאורך השנים ?

החברה חידשה בעת האחרונה את כל מלאי הציוד שלה, הכנסנו ציוד חדש, בעל תקן מחמיר ובטיחותי ( גם מיובא ), אביזרי במה משוכללים, ומקפידים למקצע את העובדים שלנו ברמה המקסימלית.
פתחנו אגף חדש לאלמנטים ותפאורות בתלת מימד, מעולם הטבע, הוליווד, עמי העולם, ועוד רבים, המהווים אטרקציה מרהיבה לאירועי קונספט.
כמו כן, בשנה האחרונה נכנסנו חזק לתחום חידוש וליטוש פרקטים ובמות באולמות תיאטרון, וחידוש ובניית פרקטים באולמי ספורט בכל רחבי הארץ, כולל סימונים ע"פ הדרישות הכי מעודכנות של התאחדויות הספורט השונות. כמו כן, הנייה של מיצגי דינוזאורים ענקיים דוגמת אלה שהותקנו בסינמה סיטי ראשל"צ.

מהם האירועים הגדולים במיוחד בהם לקחתם חלק ?

שאלה מצוינת...אני חושב שחייק במות מוכרת בעיקר משום שאנו מלווים את האירועים הכי מפורסמים במדינה בשלושת העשורים האחרונים. לראייה – פתחנו קטגוריה באתרנו הקרויה "מסע בזמן עם חייק במות", שם ניתן לראות תמונות שיציפו את הגולשים בנוסטלגיה מרגשת : החל מכינוסי הפועל, המכביות, ביקורי נשיאים ומנהיגים מכל העולם, עצרות פוליטיות המוניות, פסטיבלי מלכות היופי, הפסטיגלים, טקסי הדלקת המשואות בהר הרצל, ירידי "אדם ועולמו" המיתולוגיים, שבוע הספר בכל הארץ, ועוד רבים , טובים ונוסטלגיים... מה שהיה בעבר, ממשיך להתבצע גם בימים אלה ביתר שאת.

כמה עבודה כרוכה בהקמת אירוע גדול ? ומה ההבדל בין אירוע קטן לגדול ?

אני הולך להפתיע אותך ידידי, עבודה על אירוע גדול או קטן, אצלנו בחייק במות, מקבלת את אותה תשומת הלב. משום כך צברנו מוניטין כה איכותי במהלך השנים. אם זה לקוח שמזמין לוגיסטיקה מצומצמת לאירוע, או מופע ענק בפארק הירקון או בקיסריה, היחס ותשומת הלב הינם כאחד. כמובן שההיערכות משתנה. עם השנים דרישות המשטרה, ההפקה והמהנדסים הולכות ומחמירות, ובהתאם הלוגיסטיקה הנדרשת לאירוע. אם בעבר ביצענו עצרות ענק עם עשרות אלפי משתתפים (!) בשנות ה-80 וה-90 עם מספר מועט של מחסומים לאירועים לדוגמא, היום התיחום הוא בהיקפי ענק גם אם מדובר במאות אנשים, וגם הבטיחות הקפדנית בהתאם. הבטיחות של המבקרים באירוע והמופיעים על הבמה – הם בעדיפות עליונה. איננו רק מנוסים בביצוע אירועים גדולים המתוכננים חודשים מראש, גם אירועי ענק בהתראה של 48 שעות, מתבצעים בצורה הכי מקצועית שניתן, כמו פסטיבל הרוק ברגבים מלפני שבועיים, עם שלום חנוך ומיטב זמרי הרוק במדינה.

מה כוללת ההקפדה שלכם על בטיחות ?

קודם כל, ישנם המון מפיקים צעירים בשוק, שאינם מעורים באופן הנדרש בכללי הבטיחות ודרישות המשטרה, ועל כן, איננו עובדים "על עיוור" ומספקים את דרישות הלקוח מבלי לברר עמו אם הוא מכיר נהלי בטיחות להקמת במה, ועל פי ניסיוננו הרב, ממליצים לשנות מיקומי הקמה \ תיחום היקפי \ ואמצעים רבים נוספים הנדרשים להקמת אירוע גדול, שיעבור בשלום. אנחנו קודם כל מלווים ומכוונים את לקוחותינו לאירוע אופטימאלי. החכמה היא לא רק להגיע ל-"סולד אאוט" במכירת הכרטיסים. המטרה היא שהאירוע יעבור בשלום מטעם כולם. ועל כן הלקוחות שלנו נהנים מהניסיון רב השנים של חייק במות ומפנימים כל עצה והכוונה. התוצאות כמובן נראות בשטח. מבלי קשר – אנחנו עובדים עם מהנדסי הקונסטרוקציה המובילים בשוק.

איך התחרות בתחום – מה יחסכם למתחרים ומה יחס המתחרים אליכם ?

תראה, כמו בכל תחום, ישנה תחרות. לפעמים סמויה ולפעמים גלויה. היתרון שלנו זה המוניטין רב השנים. המון גורמים מעדיפים "ראש שקט" מה שנקרא, וברגע שרואים "חייק במות", יודעים שהם בידיים טובות. והעובדה היא שכל גורמי הביטחון הגדולים משתפים עמנו פעולה. תראה, אני לא אכחיש. האינפלציה בתחום מורגשת, כמו בכל תחום במדינת ישראל, אך התמורה ונחת הרוח שהלקוחות שלנו מקבלים עבור השירות, שווה כל שקל שהם משלמים. מבחינתי אין "מתחרה", יש "קולגה לתחום" ומשום כך, ביני ובין הקולגות בענף יש יחסי כבוד והערכה הדדית, ותתפלא – אפילו שיתוף פעולה פורה לכל דבר ועניין. אני מפרגן לכולם ומאחל לכל השוק להיות עסוק בעבודה. כאשר לכל הענף יש עבודה, אין חשש מחוסר הגינות מתחת לפני השטח.

האם אתם יכולים לספר על אירוע אחד בו השתתפתם שנחקק בזכרונכם ?

רבים מכם יודעים שחייק במות מלווה מבחינה לוגיסטית-ביטחונית את מנהיגי המדינה במשך עשרות שנים. זכור לי אירוע ענק שביצענו בשיתוף עם מ.ע.צ החברה הלאומית לדרכים – כשחנכנו בטקס מרשים את מחלף כפר שמריהו ב-11.09.95, במעמד ראש הממשלה דאז, יצחק רבין ז"ל. האירוע התקיים חודש וחצי לערך, לפני הרצח המתועב בכיכר מלכי ישראל.
הלוגיסטיקה הביטחונית שפרסנו שם, עקב נוכחותו של ראש ממשלה במקום, מנעה מעוברי אורח אקראיים אפילו לנסות להתקרב לשטח הסטרילי שיצרנו. לאחר הרצח וחקירות אינ-ספור של יגאל עמיר, הסתבר שהנ"ל תכנו לרצוח את ראש הממשלה באותו טקס בדיוק, אך לא יכל לעשות זאת, כי לא הייתה לו גישה "מתאימה" לרבין ז"ל. כשקראתי את זה בעיתון, הותקפתי הלם. לקח לי הרבה זמן להתאושש מהעובדה שהרוצח הסתובב שם, ממש במתחם ההקמות, ואף אחד לא תיאר לעצמו שחודש וחצי אחרי זה, הוא ירצח ראש ממשלה בישראל. את זה לא אשכח לעולם.

איך אתה מצליח לשלב את "חייק במות" עם כל עיסוקיך הרבים ?

האמן לי, השנים האחרונות הן הכי טובות בחייק במות. 2 ילדיי הגדולים, דרור ומשה, שתפקדו כמנהלי עבודה בעסק, הלכו לקריירה משלהם בתחום עריכת הדין, ואילו בתי אבישג, מחזאית ויוצרת בוגרת בית צבי, מנהלת את חייק במות בשנים האחרונות כמו מכונה משומנת. דבר המאפשר לי לנהל את חייק במות מרחוק בראש שקט. ובין השאר, אני ממשיך לשחק כדורגל ולעמוד בשער בליגה סדירה ולכתוב טורים קבועים לעיתונות, והעיקר, ממשיך בתרומתי הרבה לקהילה מסביב.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>