החיים הטובים ע"פ רועי שוחט

בראיון עמו מספר רועי שוחט איך הקים תחנת רדיו בן לילה ואיך הפך מבחור ביישן למגיש תוכנית בה הוא מדבר על הכל: "הרגשתי שטוב לי בפנים ורציתי להעביר את זה הלאה". לראיון המלא

רועי שוחט הוא אב לשלושה ילדים, צלם ותיק, יזם, שדרן רדיו ומאמן אישי. אך לשיחה הבאה איתי ביקשתי שיגיע כשהוא חבוש בכובע של מייסד ומנהל תחנת הרדיו 'החיים הטובים'.

בתי ספר לתקשורת

על עולם חדש ואהבה לחיים
בראיון עמו סיפר לי שוחט איך הקים תחנת רדיו בן לילה ואיך הפך מבחור ביישן למגיש תוכנית בה הוא מדבר על הכל: "התעוררתי באמצע הלילה עם החזון הזה: להקים תחנת רדיו. הרגשתי שטוב לי בפנים ורציתי להעביר את זה הלאה. זה היה חזק ממני, משום שזה היה אמתי וטהור. זה היה הרבה יותר מאשר 'לייק' בפייסבוק או מאשר מקום עבודה. זה משהו שמחזיק הרבה זמן ולא נעלם אחרי שעה או שעתיים".    

מה מיוחד כל כך בתוכניות הרדיו של 'רדיו החיים הטובים'?
"מדובר בתחנת רדיו שמביאה תכנים אחרים, עם ערך מוסף ומוטיבים שמובילים להעצמה עצמית. אין התעסקות בחדשות, בפוליטיקה או בדברים שעושים לא טוב. הכל מלא באנרגיות חיוביות ובאווירה נעימה. המוטו שבבסיס פעילות התחנה הוא תוכן חופשי: מי שיש לו מסר להעביר לעולם ולתרום מהידע שלו, יכול למצוא לעצמו פלטפורמה. אותו כנ"ל גם לגבי רשימת השידור שאינה מוגבלת כמו בתחנות רדיו אחרות. כמו כן, כל שדרן יכול לשדר מכל מקום ואפשר להקשיב לו בכל מקום בעולם. יש לנו מאזינים בכל העולם, כי זה רדיו באינטרנט, שמאפשר לנו ליצור מעין עולם חדש".

על שוחט קראתי בפוסטים של חברים בפייסבוק, כשהם התלהבו מרשימת האמנים שהשתתפו במופע ההתרמה שהוא ארגן: נטע וייסמן, דני גלבוע, ברי סחרוף, סמדר אקראי, ערן צור, איפה הילד, חמי רודנר, איל קופמן והנגרים, נקמת הטרקטור וגם נטלי עטיה. כל אלה עלו על במה אחת ב'בארבי', בערב חורפי של חודש פברואר 2015, והתגייסו כדי לעזור לשוחט, שחלה בניוון שרירים. נכנסתי לפרופיל שלו בפייסבוק וחשבתי לבקש חברות, אבל כבר היו לו 5000 חברים (המספר המקסימלי לפרופיל).

בקיץ האחרון הגעתי למסיבה של חבר משותף ומצאתי שהושיבו אותי על הבר ליד שוחט. אחרי שיחה קצרה הבנתי שאני רוצה לשמוע עוד, כדי להפיץ את הבשורה על תחנת הרדיו שהוא מנהל מזה כ-7 שנים. אחרי שהצטרפתי לרשימת החברים שלו בפייסבוק ונחשפתי לפוסטים שהוא מעלה מדי יום, גיליתי שלמרות המחלה שפגעה בו, שוחט הוא איש פעלתן שלא נח לרגע. הוא מלא בתעוזה, אנרגיות, יוזמות ועשיה, ותמיד עובד על הפרויקט הבא. בין השורות גיליתי גם את הסוד שלו: הוא מלא באהבה, אהבה לחיים.

איך מקימים תחנת רדיו בן לילה
הרעיון להקים תחנת רדיו הבזיק בראשו של שוחט באמצע הלילה, וכבר ביום המחרת התחנה החלה לשדר.

איך הצלחת להקים תחנת רדיו בן לילה?
"כשהרעיון צץ לי בראש לא יכולתי להירדם. גלשתי כל הלילה באתרי אינטרנט, עשיתי תחקיר ובדקתי איזה ציוד צריך. בבוקר, כשנפתחו החנויות, ניגשתי לרכוש את כל הציוד. במהלך אותו יום גייסתי כ-15 אנשים והעברתי להם הדרכה ראשונית ובלילה כבר עלינו לאוויר". 

מה מבדל את השדרנים בתחנה שלך משדרנים בתחנות רדיו אחרות?
"צוות השדרנים שלנו מורכב מאנשים שיש להם ידע ומסרים להעביר לעולם, מאנשים שעוסקים בתחומים טיפוליים ויש להם מה להעניק ומאנשים שמשדרים מוסיקה ואנרגיות חיוביות. הבידול בא לידי ביטוי בדגש שאני נותן לאותנטיות. אני מלמד את השדרנים להיות אותנטיים. כך שלא מדובר באדם עם מסכה, שמציג משהו ברדיו בשעה שבחיים הוא טיפוס אחר לגמרי. זה מאוד חשוב בעיני, משום שלא פעם שומעים על אנשי בידור שנראים נחמדים בשידור, אך בחיים הם ממש לא. השדרנים בתחנה שלי הם אנשים שחיים את זה ולא באים לפברק".

גם אתה משדר. מה הוביל אותך להגיש תוכנית רדיו משלך?
"לקח לי הרבה זמן להתחיל לשדר. תמיד הייתי מאחורי הקלעים. הייתי אדם ביישן מאוד ומעולם לא האמנתי שאגיש תוכנית ברדיו. בשלב מסוים התחלתי להרגיש תקוע, כי הבנתי שיש לי מה לומר ושיש לי כישורים ופוטנציאל שאני לא מנצל. התובנה הזו התחזקה בהדרגה, אחרי שראיינו אותי ואירחו אותי בתוכניות אחרות. הבנתי שאני חייב להפסיק לחשוב ולחשוש ממה שאחרים יגידו. השתניתי ואני לא מתעסק בזה יותר. אני הולך אחר התחושות שלי ומרגיש חופשי. מעבר לכך, עד לרגע בו אני פותח את המיקרופון לא ידוע מה יקרה. אני לא מתכונן ואין תחקירים. זה חלק מהאג'נדה שלי, שעיקרה להסכים, לסמוך ולהפתח. זה המקום שבו האורח מסכים לצעוד יחד איתי את המסע. אני סומך על עצמי והוא סומך עלי".

מעבדת רדיו
ברדיו של שוחט נותנים דגש לאיכות חיים, אותנטיות ומקוריות: "הדגש הוא על 'להיות כאן ועכשיו', על תכנים שמשפיעים ומשפרים למאזינים את חיי היומיום. המטרה היא להגיע לאנשים שנמצאים במשבר או חווים קושי, ולטלטל אותם. לתת להם כלים שישנו להם את החיים. למעשה, גם כששדרן מגיש תוכנית ונחשף, הוא עצמו חווה תהליך משמעותי. כך שהתחנה משמשת כמעין מעבדה ובתוכה אנשים חווים תהליכים ושינויים מדהימים".

מהי תוכנית רדיו מוצלחת מבחינתך?
"כשאני מקשיב לתוכנית מוצלחת אני מרותק ומרגיש שהזמן חלף בן רגע. אני מאזין עם דמעות בעיניים, משום שהתכנים נוגעים בי ואני לא מסוגל להתנתק, אפילו כדי ללכת לשירותים. אני מזדהה ומתחבר לכל מה שקורה בתוכנית, בדיוק כפי שצופים בסרט מוצלח".

איזה חלק הכי אהוב עליך בתהליך העבודה?
"החלק האהוב עלי הוא האינטראקציה עם האורחים. אני נהנה מאוד מהמפגש עם האנשים ומהשיחות האינטימיות שנוצרות איתם במהלך התוכנית. אחד המאפיינים המיוחדים בתוכנית שלי הוא שגם האורח יכול לשאול אותי כל שאלה. אין שאלה שלא אשיב עליה. אני די מסתכן בכך, כי מדובר במוכנות לחשיפה מלאה. אבל אני מאמין שזה מעין מרכיב סודי שמביא הצלחה ויוצר משהו חדש בכל פעם".

ספר על פרויקט עליו אתה עובד בימים אלה.
"בימים אלה אני עובד על הקמתו של בית ספר לשדרנים ועל ערוץ רדיו לנוער. הערוץ לנוער הוא פרויקט שאני רוצה להקים מזה זמן רב. הוא יאפשר לבני נוער פלטפורמה מתאימה להתבטא, ליצור ולבוא במגע עם תכנים בגובה העיניים".

רדיו החיים הטובים. אתר | דוא"ל

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>