אמנים מהשורה הראשונה

בראיון עימו מספר דוד אפשטיין, מנכ"ל חברת 'שורה ראשונה ייצוג אמנים ומופעים', על הדרך שעשה מאז ימיו כסטודנט להפקת מופעי במה של תיאטרון ומוסיקה ועד שהחל לייצג ולנהל אמנים מהשורה הראשונה של תעשיית הבידור בארץ

מי לא מכיר את דוד אפשטיין?הוא עבד ועובד עם האמנים המובילים בישראל: ריטה, רמי קלינשטיין, יהודה פוליקר, שלמה גרוניך, שירי מימון, היהודים, הדורבנים, אפרים שמיר אדיר מילר, שלישיית מה קשור, עברי לידר, סאבלימינל, רוני סופרסטאר, נורית גלרון, שי גבסו, אלון אולארצ'יק ועוד. וזו הרשימה המקוצרת.

בראיון עימו מספר אפשטיין, מנכ"ל חברת 'שורה ראשונה ייצוג אמנים ומופעים', על הדרך שעשה מאז ימיו כסטודנט להפקת מופעי במה של תיאטרון ומוסיקה ועד שהחל לייצג ולנהל אמנים מהשורה הראשונה של תעשיית הבידור בארץ. ערב צוות בלופט בירושלים

מקום שמור בשורה הראשונה 

בימים אלה אפשטיין עסוק בעבודה על כמה מהאירועים והמופעים החמים ביותר במדינה. הם צפויים להתקיים בחודשים הקרובים והוא מונה אותם בהתרגשות: "לפנינו מספר אירועים מרגשים, ביניהם גם המופע המשותף של שלמה גרוניך ודני רובס 'עכשיו זה שנינו', שיתקיים בהיכל התרבות בתל אביב ב-20 בפברואר. נורית עד סוף חודש מרס נורית גלרון ממשיכה בסיבוב ההופעות שלה, 'יקיצה' עם מיטב הלהיטים שלה, בזאפה תל אביב והרצליה, ב'ברל'ה' להבות חביבה, באולם טל שחר, שבאלמא זכרון יעקב ועוד. החל מחודש ינואר חוגג אלון אולארצ'יק 30 שנות יצירה עם ארבע הופעות במועדוני הזאפה. השכרת במות לאירועים

בהופעות אלה הוא מארח את מיטב אמני ישראל: ברי סחרוף, יוני רכטר, אסתר רדא, דני סנדרסון, דודו טסה, ארקדי דוכין ועוד; וגם חנן בן ארי, הכוכב העולה הבא של המוסיקה הישראלית, משיק את אלבומו הראשון בשלושה מופעים רצופים בזאפה תל אביב, ירושלים והרצליה שיתקיימו בחודש מרס".

מהיום הראשון בו החל לעסוק בתעשיית האמנות והבידור, אפשטיין היה נחוש לרכוש את הידע והניסיון המלאים, שיאפשרו לו להשיג את היעדים שהציב לעצמו, כשהוא מצויד במיומנויות ובכלים הנכונים.

איך התחלת את דרכך בתעשיה?
"התחלתי את דרכי בתחום בשנת 1995. למדתי הפקה למופעי במה של תיאטרון ומוסיקה במשך שלוש שנים. בשנת 1997 התחלתי לעבוד בתפקיד מפיק, מנהל במות ועוזר במאי בתיאטרון. בין הפרויקטים בהם לקחתי חלק היו גם פסטיבל עכו, תיאטרון אורנה פורת, דיסני על הקרח ועוד. כמו כן, הפקתי וניהלתי במות למופעי בידור של אמנים שונים, כגון שלישיית מה קשור והמופע של רמי ורד; ולאירועים מסחריים של חברות שונות, בהן פלאפון, סלקום, מגדל, חברת חשמל ועוד. לאחר מכן טעמתי גם מתחום הטלוויזיה, כמנהל הפקה בערוץ 10 ובתכניות שונות, בהן טקס פרסי הטלוויזיה, טעמים ועוד".

בשנת 2001, לאחר שרכש ידע במגוון תחומים בתעשיה, אפשטיין מצא את יעודו: מוסיקה. הוא שימש בתפקיד מפיק הבית של חברת 'סברס', ועבד עם להקת 'הדורבנים', עם אפרים שמיר ואמנים נוספים. לאחר מכן שימש כמנהל החברה המשותפת, 'הליקון-סברס', שייצגה אמנים מובילים, בהם יהודה פוליקר, ריטה, רמי קלינשטיין, אדיר מילר, שלישיית מה קשור, עברי לידר, סאבלימינל, רוני סופרסטאר ועוד.

אפשטיין: "בשנת 2004 עברתי לחברת 'הליקון' ושם שימשתי בתפקיד מנהל אמנים. הייתי המנהל של שירי מימון בתחילת דרכה, עם הוצאת האלבום הראשון שלה על שלל להיטיו ובמהלך ההופעה באירוויזיון. אחרי שהות של שנתיים בארצות הברית, החל משנת 2007 שימשתי בתפקיד מנהל הבוקינג של חברת 'פיסטוק אמנים', שייצגה את אייל גולן, ריטה, עברי לידר, שלומי סרנגה, דניאל סלומון ועוד. במסגרת התפקיד, הפקתי גם את המופעים הראשונים של אייל גולן בהיכל התרבות ובקיסריה. במהלך תקופה זו, ולמשך 3 שנים, הייתי מנהל להקת 'היהודים'., איתם הפקתי, בין השאר, את המופע בקיסריה, את המופע האקוסטי 'היהודים בישיבה' ואת השיר 'אצלך בעולם'".

הסוד למופע מוצלח: התאמה לקהל
בשנת 2010 יצא אפשטיין לדרך עצמאית כמייצג וכמנהל של הזמר והיוצר, שלמה גרוניך. לאחר מכן הצטרפה גם הזמרת, נורית גלרון. בשנת 2013 פתח אפשטיין את חברת הבוקינג שלו, בשותפות עם אורי בראון וגיא שפר.

מה מבדל אותך מאחרים בתחום ניהול האמנים?
"בין המאפיינים שמבדלים אותי בתחום, גם הקו האמנותי הברור של בחירת האמנים בחברה: אמנים איכותיים, שמספקים מופע במה מצוין. אנו מייצגים אמנים שאני מאמין בכל ליבי באיכות המוסיקה ובאופן ההופעה שלהם על הבמה. אלה אמנים המובילים את תעשיית המוסיקה הישראלית; אמנים שמציגים איכות, אך גם נגישות לקהל, עם שלל שירים מוכרים ומופעים ברמה הגבוהה ביותר. אחרי שנים רבות של צבירת ידע וניסיון, יש לי את הזכות ואת האפשרות לעבוד בדרך שלי, עם אמנים שאני אוהב ומאמין בהם. בנוסף, יש למבנה החברה חשיבות גבוהה. שני השותפים שלי, אורי בראון וגיא שפר, הם אנשי מקצוע מהמנוסים ומהחכמים בתעשיית המוסיקה בישראל. אנו דומים זה לזה ומשלימים זה את זה בו זמנית".

מה הסוד שלך למופע מוצלח?
"תמיד האמנתי שהסוד למופע מוצלח הוא התאמתו לקהל ולאירוע. לכל אחד מאמני החברה יש מספר סוגי מופעים, שמתאימים לקהלים ואירועים שונים: החל בגרסאות שונות של מופע פסנתר ומופעי להקה עם נגנים, דרך מופעים גדולים עם הרכבי נשיפה או מיתרים, וכלה במופעי נושא. כך, למשל, אפשר למצוא בין ההופעות שאנו מייצגים את המופע למתבגרים של חנן בן ארי; את מופע שירי השלישיות הגדולים של הרכב 'השלושרות'; וגם כמה מופעי נושא של שלמה גרוניך, עם מקהלת שבא, מפגש בין מוסיקה לחלל, בין קודש לחול, מופע ילדים ועוד".

מיהו אמן מוצלח מבחינתך?
"אמן מוצלח הוא זה המשלב תוכן ואיכות עם בידור ומופע בימתי שמרגש ומשמח את הצופים, באשר הם".

איזה אמן או מופע הכי אהוב עליך?
"כולם היו בני. בכנות, אני לא מייצג אמן או מופע שאני לא אוהב בכל ליבי. מכאן זו רק שאלה התאמה בין המופע לבין סוג קהל".

מהו הרגע המספק ביותר בעבודה?
"הרגע המספק ביותר עבורי הוא זה, בו לקוח מתקשר אלי או כותב לי מילים חמות על המופע שראה. לשמחתי זה קורה הרבה".

מהו הדבר החשוב ביותר שלמדת במהלך שנות פעילותך בתחום?
"הדבר החשוב ביותר שלמדתי במהלך שנות פעילותי בתחום הוא, שמוסיקה היא עניין של טעם, אך אם בוחרים באמן הנכון, בונים מופע נכון ומתאימים אותו לקהל הנכון, אפשר ליצור הרבה רגעים בלתי נשכחים, ששווים את כל העבודה הקשה והמדוקדקת הזו".

ספר על היעדים להמשך.
"אני מאמין ביסודיות ובבניה טפח אחר טפח. איני רוצה שאיכות המופעים שלנו וכמות ההופעות שיש לכל אמן יפגעו בעקבות צמיחה מהירה מדי ובחירות לא נכונות. כאשר יגיע האמן המתאים והחברה תהיה ערוכה במאה אחוז לקליטתו, אז נצרף אותו לשורותינו. אני מסרב לפניות רבות מקרב אמנים, אך לא לפני שאני מקשיב או רואה חומרים מכל אחד שמגיע אלי. בסופו של דבר אני רוצה להיות מחובר לאמן ולהרגיש שלם עם המופע שלו. לכן אני מאוד שמח בחלקי ונהנה מהעבודה שלי. יש לקוחות, חברות ויישובים שאני מלווה שנים רבות, משום שהם מרוצים מאוד מאיכות המופעים, מהטיב, הנוחות והשירות".

להזמנת הופעות: עינת אלוני, 054-2257277 | דוא"ל  || איריס פרי, 054-2205687 | דוא"ל

שורה ראשונה. המרכבה 7, חולון | פייסבוק | 03-6535343.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>