איך מפיקים שיר?

מהם עשרת המהלכים הבסיסיים שעומדים בבסיס תהליך העבודה על הפקת שיר? הכתבה הבאה מפרטת על התהליך ומובילה, שלב אחר שלב, בדרך להפקה מוצלחת

איך מפיקים שיר? מהם עשרת המהלכים הבסיסיים שעומדים בבסיס תהליך העבודה על הפקת שיר? הכתבה הבאה מפרטת על התהליך ומובילה, שלב אחר שלב, בדרך להפקה מוצלחת.

האקולייזר או מד התדר הופך לחבר הטוב ביותר בדרך להפקת שיר. אם אין לכם חיבור למד תדר, ניתן להשמיע את השיר בתוכנה, כגון winamp, שם ניתן לבצע ניתוח ועיבוד באמצעות מד התדר הפנימי שמציעה התוכנה. חשוב למצוא את התדר הנכון, שאינו עולה גבוה מדי ואז למלא אותו בצלילים המתאימים לו. כדאי גם להשתמש באקולייזר כדי לשלב ולהתאים את התדרים החסרים, אם הם נמוכים מדי. 

חשוב שלא להעמיס על השיר, על ידי הוספה של יותר מדי צלילים על אותו תדר. הוספת יתר של צלילים לאו דווקא תפיק את התוצאה הרצויה. לכן מומלץ לשמור את השיר נקי מתוספות, ככל שניתן. עוד מומלץ לבצע סקירה של השיר ושל כל התוספות בהן משתמשים על מנת למלא טווחי תדר מסוימים. כדאי לנקות את השיר מכל צליל שעשוי ליצור סיבוך במהלך שלב המיקס. צלילים כאלה עשויים לגרום להשמע גרוע.

למידע על היתרונות של הפקת בר מצווה בוכתל לחצו כאן!

בשלב הבא כדאי לסמן בבהירות את מצבו הנתון של כל צליל וכל מרכיב בשיר. כך כששבים לבצע שינויים ברור וידוע בדיוק באיזה מצב נמצא כל אחד מהצלילים והמרכיבים. הסימון מאפשר רצף בתהליך ההפקה והעיבוד.

חשוב לשמור את הגרסאות השונות של השיר בכל שלב בתהליך. כך, באם נוצרות בעיות בסאונד, ניתן לחזור לגרסא קודמת, או אפילו לגרסא המקורית ולבצע שינויים מחדש.

שמיעה של אותה גרסא שוב ושוב עשויה לגרום לאוזן להתרגל לצלילים הבעייתיים. לכן מומלץ לשוב ולעבוד על כל גרסא שיוצרים אחרי שנת לילה. תמיד טוב יותר להקשיב לשיר עם אזניים 'רעננות'. 

מומלץ לשמור על עצמת שמע סבירה לאורך כל תהליך העבודה באולפן ההקלטות, ולהגביר את העצמה בתדירות נמוכה. כך שומרים על חוש השמיעה ועל העניין בשיר לאורך תהליך ההפקה.

אחת ההמלצות המרכזיות אומרת לבצע גיבויים חוזרים ונשנים לכל שלב בעבודה ולכל הקבצים. מומלץ לבצע את הגיבויים על דיסק קשיח נוסף, כדי שישמש למקרה שהדיסק הקשיח עליו עובדים נפגע. עדיף לשמור את הקבצים במספר מקומות מאשר לאבד את כל תוצרי העבודה על השיר.

עוד כדאי לנסות ולהתנסות ככל שניתן, כל עוד שומרים גיבויים של הקבצים, תמיד ניתן לחזור לאחור. לב ליבו של תהליך ההפקה המוסיקלית הוא באפשרות למתוח את הגבולות עד כמה שניתן, אל מחוץ לקונבנציות המקובלות.

כמו כן, כדאי לשמור על הסדר של הקבצים עליהם עובדים ושל אלה המשמשים כגיבוי. הסדר יכול לסייע כשנכנסים עמוק אל תוך תהליך המיקס, ומסייע בביצוע הגיבויים עצמם בכל שלב ושלב בתהליך. כמו כן, הסדר יכול לסייע בהמשך, במידה ומעוניינים לבצע רמיקס.

כדי לזכות במיומנויות וביכולות מקצועיות ראויות חשוב להמשיך ולהפיק הרבה מוסיקה. כך ניתן ללמוד דבר חדש בכל תהליך הפקה. הכל כרוך באיתור אותו צליל שתופס את תשומת הלב ונדבק לאוזן לאורך כל היום.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>