מי רוצה להיות מחזאי

תיאטרון בית ליסין פותח בשיתוף פעולה עם סדנאות הבמה בית ספר לכתיבה דרמטית ולמחזאים

תיאטרון בית ליסין פותח בית ספר לכתיבה דרמטית, בשת"פ עם סדנאות הבמה.  בית הספר נפתח כחלק מחזונו ועשייתו העקבית של תיאטרון בית ליסין לעידוד וטיפוח המחזאות הישראלית החדשה.

תיאטרון בית ליסין עוסק כבר 12 שנה בהכשרת מחזאים צעירים בפסטיבל "פותחים במה", פסטיבל בית ליסין למחזאות ישראלית, ומרחיב את פעילותו בתחום עם פתיחת בית הספר.
בית הספר יפעל בשני מסלולי לימוד במקביל: מסלול למחזאים מתחילים ומסלול למחזאים שכבר העלו ממחזותיהם על במה מקצועית. 

בתוכנית הלימודים: הדרכה בנושאי הליבה של הכתיבה הדרמטית: עיצוב עלילה, תורת הקונפליקט, תחקיר דמויות, כתיבת דיאלוג וכו'. בין מורי בית הספר: מנהלת תיאטרון בית ליסין ציפי פינס; אבישי מילשטיין, דרמטורג תיאטרון בית ליסין והמנהל האמנותי של פסטיבל "פותחים במה", המרכז את תוכנית הלימודים של בית הספר; והמחזאית עדנה מזיא. כמו כן יתקיימו כיתות אמן עם מחזאים ובמאים בכירים, כהלל מיטלפונקט, סביון ליברכט, רוני פינקוביץ' ואחרים.

ייחודו של בית הספר לכתיבה הוא בכך שהוא פועל בין כתליו של תיאטרון רפרטוארי גדול ומצליח, והלימודים בו יאפשרו לא רק ליווי אמנותי צמוד אלא גם השתתפות בחזרות על הפקות המקור של התיאטרון ודיאלוג עם מיטב שחקני התיאטרון, שייטלו חלק בקריאות של המחזות שייכתבו במסגרת הלימודים.

מחזות נבחרים של בוגרי בית הספר ישובצו בפסטיבל "פותחים במה" הקרוב, שיתקיים באוגוסט 2012. בעתיד ייפתחו מסלולי הכשרה נוספים: למחזות לילדים, לתסריטאים, לדרמטורגים ועוד.

מרכז סדנאות הבמה, הקיים משנת 2002, מציע מסגרת המאפשרת לאמנים מקצועיים לפתח יכולות בשיטות ודרכים לא קונבנציונאליות. התכנים נועדו לקהל מקצועי של שחקנים, במאים, מחזאים, שחקני מסך (קולנוע וטלוויזיה), תסריטאים, רקדנים, כוריאוגרפים, בובנאים, מוסיקאים ואמני פרפורמנס. צוות המנחים והמורים של המרכז כולל אנשי מקצוע ישראלים מכל תחומי אמנויות הבמה.

תיאטרון בית ליסין הוא תיאטרון ציבורי הפועל במסגרות רבות ומגוונות בכל רחבי הארץ. מאפיינים אותו ניידות, נגישות ויוזמות בלתי שגרתית. מבחינה תוכנית, שואף התיאטרון להעלות על בימתו את מיטב ההצגות אשר תהיה בהן אמירה אמנותית, חברתית ועכשווית גם יחד. תיאטרון בית ליסין נוסד לפני 25 שנה במסגרת ההסתדרות. התיאטרון שוכן בתל-אביב כשחלק נכבד מפעילותו מתבצע בכ-70 ישובים ברחבי הארץ, ממטולה ועד אילת.

משנת 93' מכהנת כמנהלת התיאטרון ציפי פינס, הממלאת גם את תפקיד המנהלת האמנותית. בשנת 2005 העלה התיאטרון כ- 1,300 מופעים וכ-780,000 איש צפו בהצגותיו בכל רחבי הארץ. בהנהגתה של המנהלת ציפי פינס, התמקד תיאטרון בית ליסין בשנים האחרונות בהפקת מחזות מקוריים. למטרה זו השקיע הניהול האמנותי מאמצים רבים בפיתוח מחזות המשקפים את המאבקים הפוליטיים האינטנסיביים והשנויים במחלוקת בישראל הסוערת. כמו כן עוסק התיאטרון במחזאות האירופית והאמריקנית המודרנית-עכשווית. צירוף זה של מחזות מקוריים בצד מחזות מודרניים-עולמיים יצר קהל מסור ו"מכור" לתיאטרון בית ליסין. בשנה האחרונה היו לתיאטרון למעלה מ-30,000 מנויים בתל-אביב.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>